הרזיה טבעית

Spread the love

 

כרבע מתושבי ישראל מגדירים את עצמם בדיאטה בזמן נתון, אף על פי כן נתוני משרד הבריאות מראים שכמחצית האוכלוסייה עדיין סובלת ממשקל עודף. אנשים מיואשים שניסו כבר את כל סוגי הדיאטות פונים אלי ושואלים: "מה אני עושה לא נכון"?

הגורמים למשקל העודף שונים מעט זה מזה, אך לכולם מכנה משותף – הגוף מעדיף להפוך קלוריות לשומן מאשר להשתמש בהן לאנרגיה זמינה.

הסיבה לכך הרבה יותר פשוטה ממה שהייתן חושבות – חוזר איזון הורמונלי בגוף. ההורמונים הם תרכובות כימיות המופרשות בגוף ותפקידם להעביר אותות ולאפשר תקשורת בין המערכות השונות. ההורמונים הם אלו שאחראים לווסת את תחושת הרעב והשובע ולכן כאשר מעגל התקשורת שלהם נפגע המוח שלכם ימשיך לחפש אוכל. אחד ההורמונים החשובים ביותר הוא הורמון האינסולין אשר מווסת את משק האנרגיה בגוף. תזונה לא נכונה עשויה לגרום לחסימת מעגל התקשורת של האינסולין ולניצול לא אפקטיבי של האנרגיה בגוף.

הגנטיקה הנשית רגישה במיוחד להשמנה. תזונה לקויה עשויה להפעיל בקלות מנגנוני אגירת שומן ולגרום לנו להשמין גם מצריכת קלוריות מועטה. כפי שאתן בוודאי יודעות, בחברה המערבית הדרך המוכרת ביותר לירידה במשקל היא דיאטה. הדיאטה היא  פתרון מלאכותי לבעיית ההשמנה ובעצם גורמת לנו לנוע בין קיצוניות אחת לשניה על הסקאלה. הדיאטה כופה עלינו הרגלי אכילה שאינם טבעיים לנו, מנציחים את חוסר האיזון וגורמים לנו לסבל ולהתרחקות מהמטרה.

מהי שיטת הרזיה טבעית?

 

שיטת הרזיה טבעית היא האנטי-דיאטה! ניסיון ולמידה של 10 שנים בנושא התזונה לימדו אותי שסוד ההרזיה טמון בסוגי המזונות ולא בכמות הקלוריות שהם מכילים. בחירת מזון מוצלחת תאזן את הגוף שלכן, תאפשר לו לחוש שובע ורגיעה ולהעדיף ניצול קלוריות לאנרגיה מידית על פני הפיכתן לשומן. תהליך ההרזיה מתרחש באופן הדרגתי המבטיח לכן פתרון אמיתי לאורך שנים.

שיטת הרזיה טבעית מורכבת משילוב של 4 אלמנטים משלימים המסייעים בשינוי.

♥ אלמנט המוטיבציה – הבחנה בין שני סוגי מוטיבציה, אחת שברירית ומושפעת סביבתית ושניה איתנה ומעוררת השראה.

♥ אלמנט האיזון – הבנת מנגנוניו הטבעיים של המוח והגוף. כיצד לאזן את הגוף כך שיחוש שקט פנימי ושובע ויעודד שריפת קלוריות במקום אגירת שומן.

♥ אלמנט המידע – בחירה נכונה של האוכל שלכן כדי לספק את המוח והגוף. חשוב לציין שהתוכנית אינה כוללת תפריטים. המידע החשוב הזה יאפשר לכל אחת מכן להתאים את תזונתה לפי העדפותיה וצרכיה האישיים. כיוון שמדובר על שינוי ארוך טווח ולא על תקופת דיאטה זמנית, אפשר וחשוב להמשיך ולהנות מהאוכל! ללא ספירת קלוריות, ללא רגשות אשמה. מותר לחרוג ולאכול מדי פעם גם אוכל שאינו מועיל לגוף, הכל עניין של מינון. עם הזמן, כאשר תאזנו שוב את גופכן, הצורך במזונות האלו ירד באופן טבעי.

♥ האלמנט הרגשי- גם כאשר אנחנו יודעים מה נכון לנו לאכול אנחנו לא תמיד מצליחים ליישם. כדי לאפשר התמודדות אמיתית עם אכילה רגשית עלינו לזהות את מקור הבעיה. הקורס כולל בתוכו ארגז כלים לשינוי הרגלים  אשר יעזור לכן לעבור את התהליך באופן הדרגתי וטבעי. במסגרת החבילה המלאה תוקדש אחת הפגישות לטיפול פרטני בשיטת הנאו-הומנולוגיה.

אני מזמינה אותך לצפות ללא תשלום בשיעור המבוא ולעשות את הצעד הראשון אל עבר השחרור ממעגל הדיאטות, בריאות גופנית ורגשית.

4 האלמנטים של הרזיה טבעית – כי  פתרון אמיתי מתחיל מהשורש!